FAQ

Najczęściej zadawane pytania

Najczęściej zadawane pytania dotyczące zabiegów medycyny chińskiej

Wizyta w moim gabinecie jest spotkaniem, które Pacjenci opisują jako przyjemne, relaksujące i dodające energii. Rozpoczynamy od wywiadu (z jakiego powodu i w jakim celu Pacjent przychodzi), potem oglądam język i badam puls a następnie przeprowadzam zabieg akupunktury. Na pierwszej wizycie Pacjent otrzymuje rozpisaną listę produktów spożywczych zalecanych i tych, które należy unikać, zioła, suplementy oraz inne zalecenia mające przywrócić go do stanu Zdrowia i Równowagi Ciała i Ducha. Omawiamy wstępną wizję, częstotliwość i zamierzone efekty naszych spotkań. Na kolejnych wizytach zabiegi mogą być poszerzone o inne elementy (bańki, moksa, masaż, inne).

Proszę postaraj się nie pić kawy 3 -4 godziny przed spotkaniem. Najlepiej, aby Panie nie miały makijażu. Czasami jest potrzeba odkrycia ciała i zdjęcia części garderoby, więc, jeśli potrzebujesz, możesz ubrać się tak, aby czuć się swobodnie.

Akupunktura jest techniką bezbolesną, dla niektórych mało bolesną (a jeśli boli, to przez moment). Używam jednorazowych i sterylnych, bardzo cienkich igieł (niewiele osób czuje moment wbicia igły). Podczas jednego zabiegu stosuję najczęściej od 1 do 3 igieł, czasem więcej. Po wbiciu igły Pacjenci zwykle się relaksują. Dostosowuję się do aktualnych potrzeb – gram na misie terapeutycznej, gongu lub innych instrumentach, stosuję aromaterapię, rozmawiamy o bieżących/ważnych tematach, czasem Pacjent po prostu zasypia…:)

Dzieci są bardzo wdzięcznymi Pacjentami, bo reagują na efekty lecznicze akupunktury bardzo szybko. Maluchy zwykle nawet nie zauważą, że maja wbitą igłę ;) a zdarza się, że starszaki same proszą o zabieg i same wybierają kolor igły :)

Akupunktura w stanie błogosławionym jest całkowicie bezpieczna. Posiadam ukończone kursy w tym zakresie i doświadczenie w prowadzeniu wielu kobiet od momentu poczęcia dziecka do momentu porodu. Prowadzę także kobiety w połogu. Akupunktura jest doskonałą alternatywą dla leków i innych inwazyjnych zabiegów. Uśmierza wszelkiego rodzaju ból czy dyskomfort, w chorobie przywraca do zdrowia oraz dodaje energii i spokoju.

Tak. W moim gabinecie jest przestrzeń dla osób chorych przewlekle, osób w stanie ostrym (każda choroba, ból), dla osób z katarem, kaszlem i innymi dolegliwościami, także psychicznymi. Stosuję środki zapobiegawcze chroniące mnie i innych przed „zarażeniem się”.

To zależy od wielu czynników:

Jak zaawansowane jest stadium Twojej dolegliwości i co chcesz osiągnąć poprzez zabiegi.

Jak sumiennie stosujesz się do zaleceń i zadań domowych.

Po osiągnięciu zadowalającego efektu zakańczamy regularne spotkania. Możesz jednak przychodzić na akupunkturę (i inne zabiegi) regularnie (bardziej lub mniej) w celu profilaktyki Zdrowia. Aby po prostu czuć się dobrze 😊