Zapraszam do skorzystania z oferty moich kursów i warsztatów

Dlaczego na moich warsztatach są nieduże grupy, zwykle do 12 osób?

Bo energia, którą przekazuję jest ukierunkowana do każdego uczestnika. Z własnego doświadczenia wiem, że na praktycznych warsztatach student potrzebuje wsparcia nauczyciela, ukierunkowania i wspólnej chwili sam-na-sam. Coś w rodzaju “namaszczenia” ;) wiedzą i praktyką podejmowanego tematu. Merytorycznie nie rozciągam tematów – wybieram konkrety poparte przykładami z życia. Zawsze dopisuje nam humor, wiele inspiracji, czasem rozmawiamy o trudnych, ale ważnych tematach… Zdarza się, że towarzyszą nam zwierzęta, a na kursach o Zdrowiu Dzieci – bywają Dzieci :)

Jestem elastyczna i zawsze dopasowuję przebieg warsztatu do potrzeb grupy. Po warsztatach jestem otwarta na pytania od uczestników, które mogą pojawiać się w trakcie wdrażania poznanych praktyk.

Serdecznie Was zapraszam do wspólnej podróży na drodze medycyny chińskiej i terapii naturalnych oraz spotkań i ceremonii pogłębiania swojej świadomości.

Karolina Liliana

KURSY I WARSZTATY

ROK 2024

SUPERWIZJA dla praktyków akupunktury i medycyny chińskiej

SUPERWIZJA dla praktyków akupunktury i medycyny chińskiej

Superwizja, czyli diagnoza pacjenta wg klasycznej medycyny chińskiej oraz omawianie strategii terapii.

☯️  Warsztat dla praktyków akupunktury i medycyny chińskiej

Zapraszam Was na warsztat łączący wiedzę z klasycznej medycyny chińskiej oraz moje 10-letnie doświadczenie kliniczne w praktyce akupunktury i medycyny chińskiej.
Warsztat przeznaczony jest dla osób znających co najmniej podstawy medycyny chińskiej oraz terapeutów TCM, którzy chcą pogłębić swoje umiejętności diagnostyczne i terapeutyczne.
Podczas warsztatu podejmiemy poniższe kwestie:
JAK STWORZYĆ STRATEGIĘ TERAPII:
Które punkty akupunkturowe wybrać? Które zioła zastosować, jaka grupa produktów spożywczych jest zalecana/niewskazana? Czy wskazana jest moxa? W oparciu o diagnostykę osób badanych podczas kursu – praca na żywym pacjencie :) Podczas spotkania będziemy diagnozować i poddawać zabiegom akupunktury pacjentów – modeli, którzy zgłoszą się jako ochotnicy.

PRAKTYKĘ DIAGNOZY będziemy opierać o:
– wywiad
– obserwację języka i twarzy oraz zachowania pacjenta
– badanie pulsu i ewentualnie powłok ciała

Na podstawie pogłębionej diagnozy ustalimy strategię terapii. Podczas zabiegu akupunktury będziemy obserwować zmiany zachodzące u pacjenta, potwierdzone zmianą na pulsie.

MERIDIANY. Akupresura i Moksoterapia, wstęp do Akupunktury

Meridiany nowa formuła - kurs dr Karoliny Kubas

Zapraszam na warsztat pogłębiający wiedzę i świadomość pracy z ciałem i jego energetyką wg medycyny chińskiej
MERIDIANY to kurs nauki praktycznego zastosowania wiedzy o meridianach i punktach akupunkturowych. To spotkanie o systemie energetycznym człowieka i zarządzaniu przepływem w ciele energii Q.

Podczas kursu przedstawię podstawowe wiadomości dotyczące charakterystyki 5 żywiołów, 12 meridianów podstawowych, 2 meridianów cudownych oraz najważniejszych punktów na tych meridianach.

MOKSA, czyli ogrzewanie ciała chińskim piołunem. Praca z moksą we wszystkich odsłonach: cygaro, smok, domek, bezpośrednio na skórze, na imbirze…

Akupresura, czyli masaż/uciskanie specyficznych punktów na ciele. Praktyka akupresury w zależności od dolegliwości oraz medycyna dotyku ludzkich rąk.

SPOTKANIE BĘDZIE PODZIELONE NA 2 CZĘŚCI:

 • część 1. TEORETYCZNA – wiedza medycyny chińskiej i jej zastosowanie w praktyce (idea, diagnoza, przebieg meridianów, charakterystyka punktów akupunkturowych)
 • część 2. PRAKTYCZNA – praca na meridianach i punktach akupunkturowych przy wykorzystaniu różnych technik akupresury, moksoterapii i akupunktury; praca w parach i małych grupach.

Nauczę was różnych technik akupresury, czyli masażu punktów akupunkturowych oraz sztuki moksoterapii. Chętnych nauczę bezpiecznego wbijania igieł akupunkturowych, które dają doskonały efekt w terapiach w pacjentami. Z racji, że traktuję akupunkturę jako zaawansowaną formę leczenia ciała i ducha, podczas warsztatu pokażę Wam proste i bezpieczne formuły, które sprawdzają się bez umiejętności terapeutycznych wymaganych w profesjonalnym gabinecie medycyny chińskiej (umiejętność pełnej diagnozy wraz z praktyką czytania pulsu). Te formuły akupunkturowe w zupełności wystarczą Wam do rozpoczęcia przygody w akupunkturą, która jest fascynującą drogą wiodącą dalej i dalej…

UWAGA! ZAPRASZAM ABSOLWENTÓW KURSU MERIDIANY do wspólnej praktyki w drugim dniu kursu. Każdy uczestnik otrzyma CERTYFIKAT ukończenia kursu.

Otwórz swoje Serce - Uzdrowienie - Dźwięki 432 Hz

Otwórz swoje Serce - Uzdrowienie - Dźwięki 432 Hz

Praca z Czakrą Serca:

Ceremonia Kakao

Praca energetyczna, praca szamańska

Qi gong – połączenie Nieba i Ziemi

Krąg Pieśni Nowej Ziemi

Ceremonia Dźwięku w wibracji bezwarunkowej  miłości 432 Hz

Zapraszam Was serdecznie na spotkanie podczas, którego doświadczycie POŁĄCZENIA Z WŁASNYM SERCEM poprzez uzdrawiające dźwięki oraz ćwiczenia aktywujące i poruszające energię w ciele oraz praktyki szamańskie.

KOHERENCJA SERCA to połączenia z własnym Sercem i otwarcie go na Wszechświat. To dostrojenie się do wibracji Serca, wibracji Miłości. To poczucie spokoju umysłu z jednoczesną lekkością przepełniającą ciało i radością wylewającą się z klatki piersiowej na zewnątrz. To czucie empatii do każdej Istoty w Świecie. To wibracja Uzdrawiająca dla naszego ciała i duszy oraz dla kochanej Matki Ziemi i wszystkich jej Dzieci…

Od półtora roku Karolina i Grzegorz wspólnie tworzą projekt SOLARINA. Łączą energię kobiecą Yin z męską Yang, harmonizując zachodzące podczas ceremonii procesy energetyczne.

Ceremonia odbędzie się w energii wysoko wibracyjnych dźwięków, dzięki którym emocje zostają ukojone a ciało zrelaksowane. Podczas ceremonii nawiązujesz relację ze swoim Sercem. Dzięki tym procesom integrują się Ciało, Umysł i Dusza w wibracji 432 Hz – wibracji uzdrawiającej miłości.

Diagnoza w Pigułce wg medycyny chińskiej

Diagnoza w Pigułce wg medycyny chińskiej

Warsztat online obejmujący najistotniejsze elementy w diagnozie wg TCM / Tradycyjnej Medycyny Chińskiej:

Diagnoza z twarzy

Diagnoza z budowy ciała

Diagnoza z języka

Diagnoza z wywiadu

Diagnoza wg „pierwszego wrażenia”

Inne aspekty wpływające na ocenę stanu pacjenta

Zapraszam na spotkanie online, na którym omówię w jaki sposób diagnozuję pacjentów w moim gabinecie medycyny chińskiej. Pracuję w zawodzie od 10 lat i chcę podzielić się moim doświadczeniem w temacie oceniania stanu zdrowia osób wg zasad TCM. Podczas warsztatu uwzględnię te aspekty diagnozy, które są wg mnie najistotniejsze – te na które najczęściej zwracam uwagę i które przynoszą mi najwięcej informacji dla właściwej oceny stanu zdrowia pacjenta.

Będziemy omawiać jak po kolei zbierać informacje, następnie „łączyć kropki” i w jaki sposób obierać strategię terapii. Podzielę się także doświadczeniem jak rozmawiać z pacjentem, aby go nie wystraszyć i wesprzeć a wręcz zachęcić do podjęcia terapii wg TCM i jej kontynuacji.

Warsztat DIAGNOZA w PIGUŁCE jest przeznaczony dla praktyków TCM, którzy chcą nabrać większej płynności i pewności w pracy z pacjentem oraz dla osób początkujących, najlepiej posiadających co najmniej podstawową wiedzę nt. medycyny chińskiej (znających pojęcia Qi, Yin&Yang, Jing, Xue, JinYe, Shen, 5 elementów). Zamysłem kursu jest kompleksowe podejście i ogląd pacjenta – informacji będzie dużo i aby pojąć jak najwięcej dobrze jest, aby ta podstawowa wiedza była ugruntowana.

Jak zawsze, będzie przestrzeń na pytania i odpowiedzi. DOSTĘP DO SZKOLENIA do 30 dni od jego transmisji dla osób wykupujących udział w warsztacie przed 18 maja.

NATURALNE METODY LECZENIA DZIECI

NATURALNE METODY LECZENIA DZIECI

Zapraszam Was serdecznie na kurs o naturalnych metodach leczenia dzieci z elementami Tradycyjnej Medycyny Chińskiej.

SPOTKANIE BĘDZIE MIAŁO CHARAKTER PRAKTYCZNY.

Dowiecie się które praktyki stosuje się przy:
– przeziębieniach
– gorączce
– katarze
– kaszlu
– bólu gardła
– bólu uszu
– problemach z brzuszkiem, niestrawności
– biegunkach i zaparciach
– trudności w zasypianiu.

SPOTKANIE JEST PODZIELONE NA DWIE CZĘŚCI.
 
W PIERWSZEJ CZĘŚCI nauczę Was technik:
– stawiania BANIEK OGNIOWYCH i nieogniowych
– sztuki MOKSOTERAPII (podstawy)
 techniki AKUPRESURY (podstawy)
– przekażę RECEPTURY ZIOŁOWE dla najczęstszych schorzeń u dzieci
– innych skutecznych “sposobów domowych”
– przedstawię Wam skuteczne sposoby wzmacniania odporności naszych Dzieci.
 
 W DRUGIEJ CZĘŚCI nauczę Was najważniejszych sekwencji MASAŻU TUI-NA dla dzieci, które stosuje się w przypadkach w/w wymienionych schorzeń. 
Ponadto podzielę się moim wieloletnim doświadczeniem (osobistym i zawodowym) dotyczącym przyczyn chorób naszych Dzieci i sposobów transformacji choroby w zdrowie.
Każdy uczestnik otrzyma CERTYFIKAT ukończenia kursu.
Stwórzmy Dzieciom warunki dla harmonijnego rozwoju. Wówczas rozwiną w sobie MOC do ZMIANY ŚWIATA NA LEPSZY.

Naturoterapia w praktyce

Naturoterapia w praktyce - dr Karolina Kubas
Bańki ogniowe i próżniowe, Masaż bańką, Konchowanie uszu, Moxa, Akupresura, Gua sha

Zapraszam Was na nową poszerzoną formułę kursu, na którym nauczę Was praktyk, jakimi posługują się naturoterapeuci zawodowi i domowi.

SPOTKANIE BĘDZIE MIAŁO CHARAKTER TYPOWO PRAKTYCZNY.

Poznacie działanie i zastosowanie poszczególnych praktyk:
– Bańki ogniowe i próżniowe – stosowane w stanach chorobowych oraz profilaktycznie;
– Konchowanie, świecowanie uszu – stosowane w przewlekłych chorobach laryngologicznych;
– Masaż bańką – dla odprężenia i relaksu;
– Gua sha – dla redukcji bólu i napięć w ciele;
– Moksa – ogrzewanie cygarem z piołunu chińskiego specyficznych punktów na ciele stosowane w zależności od potrzeb;
– Akupresura – uciskanie punktów akupresurowych dla wyrównania przepływu energii w ciele.

Pracujemy w parach lub małych grupach.

Profil uczestnika kursu: W kursie uczestniczą osoby, które już posiadają doświadczenie w naturalnych metodach leczenia, w masażu oraz osoby, które takiego doświadczenia nie mają i chcą poszerzyć swoje kwalifikacje i nabyć nowe umiejętności. Moi studenci to m.in. osoby związane z branżą medyczną, sportową czy kosmetyczną a także pasjonaci naturalnych metod leczenia w warunkach domowych.
Uczestnicy kursu NIE MUSZĄ mieć doświadczenia w zawodzie naturopaty i naturoterapeuty. Kurs jest dla wszystkich osób zainteresowanych tematem. Każdy uczestnik otrzyma CERTYFIKAT uczestnictwa w kursie.

Nabór na kurs DIAGNOZA Z PULSU.
Wiedza - sensytywność - intuicja.

diagnoza z pulsu - termin do ustalenia

Ogłaszam nabór na kurs DIAGNOZA Z PULSU. Wiedza – sensytywność – intuicja.

Data zostanie wybrana przez uczestników, którzy zdecydują się wziąć udział w warsztacie.

Puls bada się Sercem. Aby odpowiednio go wyczuć i zinterpretować należy być w połączeniu ze sobą, swoją Intuicją i poddać się procesowi. I Zaufać 💗 a wtedy zadziewa się Magia ;) Badanie pulsu jest niezbędne do właściwej terapii akupunkturowej. Sama jestem praktykiem od 10 lat i wciąż zgłębiam tajniki tej niezwykłej wiedzy… Pogłębianie Świadomości o życiu, sobie i całym świecie otwiera nas na Sensytywność, a i tu niezbędna jest Praktyka – ta w gabinecie i ta na co dzień. Zarówno związana z akupunkturą/medycyną chińską, jak i ze wszystkim co w około…

Kurs ten jest nowatorskim projektem łączącym wiedzę Klasycznej Medycyny Chińskiej z praktykami pracy własnej – poszerzania świadomości, pogłębiania intuicji, odczuwania relacji z drugim człowiekiem, sensytywności otoczenia.

Warsztat przeznaczony jest dla osób znających podstawy medycyny chińskiej oraz terapeutów TCM, którzy chcą pogłębić swoje umiejętności diagnostyczne i terapeutyczne.

W trakcie 2 dni nauczę Was systemu diagnozy z pulsu, który stosuję na co dzień w pracy terapeutycznej (akupunktura, moxoterapia, ziołolecznictwo, dietetyka lecznicza i inne).

Nabędziecie umiejętności badania pulsu, jego interpretacji i doboru strategii terapii, które natychmiastowo będzie można wdrożyć w praktyce zawodowej.

CZEGO SIĘ NAUCZYSZ?

 • Jak badać puls – nauka techniki i czucia
 • Lokalizacja, identyfikacja i interpretacja pulsu
 • Rozpoznawania 5 elementów na pulsie
 • Badania 12 pozycji i analizy stanu energii 12 Narządów i Meridianów
 • Pogłębisz swoją Intuicję i nauczysz się z niej korzystać w badaniu pulsu
 • Poznasz praktyki pogłębiające czucie i intuicję do stosowania na co dzień
 • Jak tworzyć strategię terapii: Które punkty akupunkturowe wybrać? Które zioła zastosować, jaka grupa produktów spożywczych jest zalecana/niewskazana? Czy wskazana jest moxa? w oparciu o diagnostykę osób badanych podczas kursu – praca na żywym pacjencie

Czego NIE BĘDZIE na kursie?

Cytowania podręcznikowych 28 jakości pulsu – w razie potrzeby podam literaturę w tym zakresie i wyjaśnię jak je rozróżniać. W mojej 10-letniej praktyce pracy z pulsem nie korzystam z tej wiedzy, według mnie jest ona nieprzydatna. Chcę Wam przekazać to, co jest potrzebne i praktyczne w pracy terapeutycznej w zakresie TCM, zwłaszcza akupunktury.

JAK WYGLĄDA KURS?

Będzie trochę teorii i dużo ćwiczeń. Podstawą nauki będzie praktyka – pracujemy w parach i małych grupach na sobie nawzajem, także oceniając swój własny puls.
Aby poszerzyć umiejętności badania pulsu przeprowadzę z Wami kilka praktyk pracy z energią własną i otoczenia, które będziecie mogli wykonywać po zakończeniu warsztatu. Dzięki nim Wasza sensytywność się pogłębi a rozumienie i interpretacja badanego pulsu staną się głównym narzędziem diagnostycznym.

Każdy uczestnik otrzyma CERTYFIKAT ukończenia kursu.

Masaż Meridianów i praca w polu Serca

TUINA 2024

Zapraszam Was na oczekiwany kurs masażu TUI-NA. Jest to LECZNICZY MASAŻ MERIDIANÓW, czyli kanałów energetycznych, w których płynie życiodajna energia Qi.

Tui-Na to tradycyjna forma masażu leczniczego stosowana w Chinach już ok. 2 tysiące lat p.n.e. w celach profilaktycznych i leczniczych. Znaczenie chińskiej nazwy Tui Na to: TUI – pchać; natomiast NA – ciągnąć.
Masaż polega na stosowaniu połączenia mobilizacji stawów, rozciągania, masażu mięśni oraz stymulacji punktów akupresurowych. Poprzez rozproszenie zastojów energii Qi, bądź odżywienie jej niedoborów, przywraca HARMONIJNE KRĄŻENIE QI W MERIDIANACH oraz DETOKSYKUJE organizm. Zabieg Tui-Na nie koncentruje się jedynie na uśmierzaniu skutków choroby (symptomów), lecz przede wszystkim na wyeliminowaniu jej przyczyn i wyzwala proces autouzdrawiania ciała.

Masaż Tui-Na jest praktyką nie tylko skuteczną, ale i przyjemną. Także dla terapeuty. Według mojego doświadczenia, działanie TUI-NA polega bowiem nie tylko na wykonywaniu poszczególnej sekwencji ruchów, ale przede wszystkim na połączeniu z własnym potencjałem – POTENCJAŁEM SERCA i wrażliwości dla drugiego człowieka – i wykorzystaniu tego w pracy dla pacjenta.
Dlatego oprócz części „manualno-intelektualnej” chcę Was nauczyć jak ŁĄCZYĆ SIĘ ZE SWOJA MOCĄ i ze swoim Sercem i dołączyć ten uzdrawiający potencjał do „technicznego” aspektu masażu Tui-Na.

Warsztat ma charakter praktyczny. Pracujemy w parach.

Maksymalna liczba uczestników: 12 osób.

PRACA Z ENERGIĄ W LUDZKIM CIELE

Praca z energią w ludzkim ciele - dr Karolina Kubas

Jak poczuć przepływ energii w ciele? i jak ją interpretować?
Jak właściwie i bezpiecznie pracować z energią klienta/pacjenta?
Zapraszamy na warsztat pracy z energią Qi, będącą podstawą życia każdej istoty oraz jej interakcji z otoczeniem.

Podczas kursu poznasz umiejętności z zakresu medycyny chińskiej i sztuki subtelnej pracy z energią:
– PODSTAWY PRACY ENERGETYCZNEJ – BHP, techniki pobudzające sensytywność i uważność na drugiego człowieka; praca w przestrzeni serca – alchemia
– QI GONG – starożytna gimnastyka chińska polegająca na poruszeniu energii w ciele poprzez odpowiedni ruch ciała połączony ze świadomym oddechem
– AKUPRESURA – masaż punktów akupunkturowych, posiadających specyficzne właściwości lecznicze
– REFLEKSOTERAPIA – leczniczy masaż wybranego obszaru na ciele (stopy, dłonie, głowa), wpływający na ukrwienie poszczególnych organów i poruszenie energii

Poznając powyższe aspekty pracy z energią Qi otrzymujesz narzędzia do samodzielnej pracy nad zdrowiem swoim i swoich bliskich oraz poszerzasz swoje umiejętności w zakresie pracy terapeutycznej.

JAK WYGLĄDA KURS?
Rozpoczniemy od poruszenia energii w ciele poprzez Qi gong. Następnie zapoznamy się z technikami pogłębiającymi sensytywność i uważność na otoczenie i osobę, z którą pracujemy. Poznacie teoretyczne aspekty pracy refleksoterapii i akupresury w obszarze stóp, nóg, dłoni, głowy i twarzy. Podstawą nauki będzie palpacja meridianów (kanałów energetycznych), praktyka akupresury i refleksoterapii. Pracujemy w parach.

PROFIL UCZESTNIKA KURSU
W kursie uczestniczą osoby, które posiadają doświadczenie w naturalnych metodach leczenia, w masażu oraz osoby, które chcą poszerzyć swoje kwalifikacje i nabyć nowe umiejętności.
Uczestnicy kursu NIE muszą mieć doświadczenia w zawodzie naturopaty i naturoterapeuty. Kurs jest dla wszystkich osób zainteresowanych tematem.
Każdy uczestnik otrzyma CERTYFIKAT ukończenia kursu.

NATUROTERAPIA W PRAKTYCE

naturoterapia Karolina Kubas
Bańki ogniowe i próżniowe, Masaż bańką, Konchowanie uszu, Moxa, Akupresura, Gua sha

Zapraszam Was na nową poszerzoną formułę kursu, na którym nauczę Was praktyk, jakimi posługują się naturoterapeuci zawodowi i domowi.

SPOTKANIE BĘDZIE MIAŁO CHARAKTER TYPOWO PRAKTYCZNY.

Poznacie działanie i zastosowanie poszczególnych praktyk:
– Bańki ogniowe i próżniowe – stosowane w stanach chorobowych oraz profilaktycznie;
– Konchowanie, świecowanie uszu – stosowane w przewlekłych chorobach laryngologicznych;
– Masaż bańką – dla odprężenia i relaksu;
– Gua sha – dla redukcji bólu i napięć w ciele;
– Moksa – ogrzewanie cygarem z piołunu chińskiego specyficznych punktów na ciele stosowane w zależności od potrzeb;
– Akupresura – uciskanie punktów akupresurowych dla wyrównania przepływu energii w ciele.

Pracujemy w parach lub małych grupach.

Profil uczestnika kursu: W kursie uczestniczą osoby, które już posiadają doświadczenie w naturalnych metodach leczenia, w masażu oraz osoby, które takiego doświadczenia nie mają i chcą poszerzyć swoje kwalifikacje i nabyć nowe umiejętności. Moi studenci to m.in. osoby związane z branżą medyczną, sportową czy kosmetyczną a także pasjonaci naturalnych metod leczenia w warunkach domowych.
Uczestnicy kursu NIE MUSZĄ mieć doświadczenia w zawodzie naturopaty i naturoterapeuty. Kurs jest dla wszystkich osób zainteresowanych tematem. Każdy uczestnik otrzyma CERTYFIKAT uczestnictwa w kursie.

MERIDIANY

Akupresura, Moksoterapia, wstęp do Akupunktury

Zapraszam na warsztat pogłębiający wiedzę i świadomość pracy z ciałem i jego energetyką wg medycyny chińskiej
MERIDIANY to kurs nauki praktycznego zastosowania wiedzy o meridianach i punktach akupunkturowych. To spotkanie o systemie energetycznym człowieka i zarządzaniu przepływem w ciele energii Q.

Podczas kursu przedstawię podstawowe wiadomości dotyczące charakterystyki 5 żywiołów, 12 meridianów podstawowych, 2 meridianów cudownych oraz najważniejszych punktów na tych meridianach.

MOKSA, czyli ogrzewanie ciała chińskim piołunem. Praca z moksą we wszystkich odsłonach: cygaro, smok, domek, bezpośrednio na skórze, na imbirze…

Akupresura, czyli masaż/uciskanie specyficznych punktów na ciele. Praktyka akupresury w zależności od dolegliwości oraz medycyna dotyku ludzkich rąk.

SPOTKANIE BĘDZIE PODZIELONE NA 2 CZĘŚCI:

 • część 1. TEORETYCZNA – wiedza medycyny chińskiej i jej zastosowanie w praktyce (idea, diagnoza, przebieg meridianów, charakterystyka punktów akupunkturowych)
 • część 2. PRAKTYCZNA – praca na meridianach i punktach akupunkturowych przy wykorzystaniu różnych technik akupresury, moksoterapii i akupunktury; praca w parach i małych grupach.

Nauczę was różnych technik akupresury, czyli masażu punktów akupunkturowych oraz sztuki moksoterapii. Chętnych nauczę bezpiecznego wbijania igieł akupunkturowych, które dają doskonały efekt w terapiach w pacjentami. Z racji, że traktuję akupunkturę jako zaawansowaną formę leczenia ciała i ducha, podczas warsztatu pokażę Wam proste i bezpieczne formuły, które sprawdzają się bez umiejętności terapeutycznych wymaganych w profesjonalnym gabinecie medycyny chińskiej (umiejętność pełnej diagnozy wraz z praktyką czytania pulsu). Te formuły akupunkturowe w zupełności wystarczą Wam do rozpoczęcia przygody w akupunkturą, która jest fascynującą drogą wiodącą dalej i dalej…

UWAGA! ZAPRASZAM ABSOLWENTÓW KURSU MERIDIANY do wspólnej praktyki w drugim dniu kursu. Każdy uczestnik otrzyma CERTYFIKAT ukończenia kursu.

KURSY I WARSZTATY

ROK 2023

Diagnoza z pulsu wg Tradycyjnej Medycyny Chińskiej

Karolina Kubas Diagnoza z Pulsu
~ Połączenie wiedzy i intuicji ~

Kurs ten jest nowatorskim projektem łączącym wiedzę Tradycyjnej Medycyny Chińskiej z praktykami pracy własnej – poszerzania świadomości, pogłębiania intuicji, odczuwania relacji z drugim człowiekiem, sensytywności otoczenia.

Warsztat przeznaczony jest dla osób znających podstawy medycyny chińskiej oraz terapeutów TCM, którzy chcą pogłębić swoje umiejętności diagnostyczne i terapeutyczne.

W trakcie 2 dni nauczę Was systemu diagnozy z pulsu, który stosuję na co dzień w pracy terapeutycznej (akupunktura, moxoterapia, ziołolecznictwo, dietetyka lecznicza, inne). Nabędziecie umiejętności badania pulsu, jego interpretacji i doboru strategii terapii, które natychmiastowo będzie można wdrożyć w praktyce zawodowej.

Wzmacnianie odporności

Karolina Kubas Wzmacnianie Odporności
Bańki ogniowe i próżniowe - Moxa - Dieta i zioła - Qi gong - Terapie przeciw pasożytom

Zapraszam Was na warsztat, na którym podzielę się wieloletnią wiedzą i praktyką o tym, jak wzmocnić swoją odporność oraz zadbać o siebie i swoich najbliższych w stanach przeziębienia.

Warsztat ten powstał z myślą o pasjonatach medycyny naturalnej, holistycznego podejścia do uzdrawiania, miłośników samouzdrawiania, masażystów, fizjoterapeutów i rodziców dzieci.

SPOTKANIE BĘDZIE MIAŁO CHARAKTER PRAKTYCZNY.

MERIDIANY

Meridiany Karolina Kubas
Meridiany - Akupresura - Moksoterapia - Akupunktura

Zapraszam na kurs nauki praktycznego zastosowania wiedzy o meridianach i punktach akupunkturowych.
Podczas kursu przedstawię podstawowe wiadomości dotyczące charakterystyki 5 żywiołów, 12 meridianów podstawowych, 2 meridianów cudownych oraz najważniejszych punktów na tych meridianach.

Nauczę was różnych technik akupresury, czyli masażu punktów akupunkturowych oraz sztuki moksoterapii. Chętnych nauczę bezpiecznego wbijania igieł akupunkturowych, które dają doskonały efekt w terapiach w pacjentami. Z racji, że traktuję akupunkturę jako zaawansowaną formę leczenia ciała i ducha, podczas warsztatu pokażę Wam proste i bezpieczne formuły, które sprawdzają się bez umiejętności terapeutycznych wymaganych w profesjonalnym gabinecie medycyny chińskiej (umiejętność pełnej diagnozy wraz z praktyką czytania pulsu). Te formuły akupunkturowe w zupełności wystarczą Wam do rozpoczęcia przygody z akupunkturą, która jest fascynującą drogą wiodącą dalej i dalej…

Naturoterapia w praktyce

Karolina Kubas Naturoterapia w Praktyce
Bańki - Moxa - Konchowanie

Zapraszam Was na kurs, na którym nauczę Was praktyk, jakimi posługują się naturoterapeuci. I nie tylko :)

Warsztat ten powstał z myślą o pasjonatach medycyny naturalnej, holistycznego podejścia do uzdrawiania, miłośników samouzdrawiania, masażystów, fizjoterapeutów, rodziców dzieci.

SPOTKANIE BĘDZIE MIAŁO CHARAKTER TYPOWO PRAKTYCZNY.

Masaż TUI-NA

Karolina Kubas Masaż Tuina
TUINA - Masaż Meridianów - praca w polu serca

Zapraszam Was na oczekiwany kurs masażu TUI-NA. Jest to LECZNICZY MASAŻ MERIDIANÓW, czyli kanałów energetycznych, w których płynie życiodajna energia Qi.

Tui-Na to tradycyjna forma masażu leczniczego stosowana w Chinach już ok. 2 tysiący lat p.n.e. w celach profilaktycznych i leczniczych. Znaczenie chińskiej nazwy Tui-Na to: TUI – pchać; natomiast NA – ciągnąć.

Masaż polega na stosowaniu połączenia mobilizacji stawów, rozciągania, masażu mięśni oraz stymulacji punktów akupresurowych. Poprzez rozproszenie zastojów energii Qi, bądź odżywienie jej niedoborów, przywraca HARMONIJNE KRĄŻENIE QI W MERIDIANACH oraz DETOKSYKUJE organizm. Zabieg Tui-Na nie koncentruje się jedynie na uśmierzaniu skutków choroby (symptomów), lecz przede wszystkim na wyeliminowaniu jej przyczyn i wyzwala proces autouzdrawiania ciała.

Masaż Tui-Na jest praktyką nie tylko skuteczną, ale i przyjemną. Także dla terapeuty. Według mojego doświadczenia, działanie TUI-NA polega bowiem nie tylko na wykonywaniu poszczególnej sekwencji ruchów, ale przede wszystkim na połączeniu z własnym potencjałem – POTENCJAŁEM SERCA i wrażliwości dla drugiego człowieka – i wykorzystaniu tego w pracy dla pacjenta. Dlatego oprócz części „manualno-intelektualnej” chcę Was nauczyć jak ŁĄCZYĆ SIĘ ZE SWOJA MOCĄ i ze swoim Sercem i dołączyć ten uzdrawiający potencjał do „technicznego” aspektu masażu Tui-Na.

Leczenie bólu

Karolina Kubas Leczenie Bólu
Bańki - Moxa - Gua sha - Akupresura

KURS PRAKTYCZNY dla fizjoterapeutów, naturoterapeutów, masażystów, pasjonatów holistycznego podejścia do uzdrawiania. Jest to kurs, na którym nauczę Was praktyk, jakimi posługuję się w moim gabinecie od lat, a które przynoszą SZYBKIE EFEKTY W LECZENIU BÓLU.

Najczęściej należą do nich:

 • bóle głowy
 • bóle pleców i kręgosłupa
 • bóle barków i karku
 • rwa kulszowa
 • bóle kolan i bioder
 • napięcia w ciele
 • bóle miesiączkowe

SPOTKANIE BĘDZIE MIAŁO CHARAKTER TYPOWO PRAKTYCZNY.

Według Medycyny Chińskiej ból jest zastojem energii Qi w kanałach energetycznych zwanych meridianami. Aby wyeliminować ból należy ten zastój poruszyć i rozproszyć. Poznacie działanie i zastosowanie poszczególnych praktyk, które będziemy stosować na przebiegu wybranych meridianów.

Podczas kursu poznacie PRZEBIEG MERIDIANÓW, na których ból występuje najczęściej oraz PUNKTY AKUPUNKTUROWE do pracy w redukcji bólu, jak i techniki do ich stymulacji.

Leczenie dzieci wg Medycyny Chińskiej

Karolina Kubas Leczenie Dzieci
Bańki - Moxa - zioła - masaż Tui-NA - odporność

Zapraszam Was serdecznie na kurs o naturalnych metodach leczenia dzieci z elementami Tradycyjnej Medycyny Chińskiej. Kurs ten powstał z myślą o rodzicach – pasjonatach medycyny naturalnej, holistycznego podejścia do uzdrawiania, miłośników samouzdrawiania.

SPOTKANIE BĘDZIE MIAŁO CHARAKTER PRAKTYCZNY.

Podzielone jest na 2 części.

W pierwszej części nauczę Was technik:

 • stawiania BANIEK OGNIOWYCH i nie ogniowych
 • sztuki MOKSOTERAPII (podstawy)
 • techniki AKUPRESURY (podstawy)
 • przekażę RECEPTURY ZIOŁOWE dla najczęstszych schorzeń u dzieci
 • innych skutecznych “sposobów domowych”
 • przedstawię Wam skuteczne sposoby wzmacniania odporności naszych Dzieci.

W drugiej części nauczę Was najważniejszych sekwencji MASAŻU TUI-NA dla dzieci, które stosuje się w przypadkach w/w wymienionych schorzeń. Będziemy dużo ćwiczyć! Ponadto podzielę się moim wieloletnim doświadczeniem (osobistym i zawodowym) dotyczącym przyczyn chorób naszych Dzieci i sposobów transformacji choroby w zdrowie.

Ceremonia kakao w pełnię

Ceremonia Kakao
Kakao - Serce - Bębny - Pieśni - Gongi - Kryształy

Energia kręgu pozwala na wzajemne siebie wysłuchanie, zobaczenie i doświadczenie wspólnoty. Krąg bazuje na grupowej mądrości, wymianie oraz na energii wspólnoty. W poczuciu bezpieczeństwa istnieją warunki do poczucia siebie poprzez POŁĄCZENIE Z WŁASNYM SERCEM i wyrażenia swojego głębszego „ja”.

W procesie kierowania energii do serca napijemy się CEREMONIALNEGO KAKAO. Jakość Kakao fizycznie wpłynie na odczucie koncentracji energii w Sercu.

KRĄG BĘBNÓW i PIEŚNI NOWEJ ZIEMI. Jest to okazja, aby wejść w stan zwany transem. Grę na bębnach będziemy łączyć z Pieśniami Nowej Ziemi. Są to wysoko wibracyjne utwory o prostej, powtarzającej się formie. Śpiewanie tych pieśni łączy z Sercem, wprowadza w stan wzruszenia, życzliwości i radości. Przywieźcie ze sobą instrumenty, bębny i przeszkadzajki (grzechotki, inne instrumenty).

Dla integracji procesu poprowadzimy Was przez CEREMONIĘ DŹWIĘKU przy wibracjach gongów, mis kryształowych i tybetańskich, harfy kryształowej, bębnów szamańskich i wielu innych archaicznych instrumentów.

Ceremonia odbędzie się w energii wysoko wibracyjnych dźwięków, dzięki którym Twoje emocje zostaną ukojone a ciało zrelaksowane. Podczas ceremonii nawiążesz relację ze swoim Sercem. Dzięki tym procesom zintegrują się Ciało-Umysł-Dusza, które dostroją się do wibracji 432 Hz.

Praktyka dobrego życia - warsztat wyjazdowy

Praktyka Dobrego Życia
Żyj w zdrowiu. Świadomie

Celem i sensem każdego świadomego życia jest przywrócenie harmonijnego przepływu energii – w sobie i wokół siebie.

Podczas warsztatu przekażemy Ci narzędzia do pracy nad sobą, dzięki którym rozpoznasz i poczujesz głębiej jak płynie w Tobie energia (która przejawia się jako zdrowie, emocje, zasoby, relacje, wiedza) oraz dowiesz się co robić, aby odpowiednio nią zarządzać.
To, czym chcemy się podzielić to wiedza i praktyka zgromadzone przez nas przez lata. Nazwaliśmy je PRAKTYKAMI DOBREGO ŻYCIA:

 • Qi gong – poznanie technik oczyszczania energii a następnie jej gromadzenia
 • Taniec żywiołów – rozluźnienie napięć, poczucie świadomego przepływ energii w ciele
 • Praktyczna wiedza o ziołach, w tym zabiegi z moxą
 • Sprawdzona wiedza o odpowiedniej diecie w różnych kontekstach
 • Wiedza Tao o harmonijnym przepływie Yin i Yang w codziennym życiu
 • Wiedza Tao o tym co jest potrzebne, aby tworzyć dobre relacje, Yin i Yang w dualizmie w parze i kolektywie; praca z energią w polu Serca
 • Medycyna Bębna i Ognia – krąg przy ogniu
 • Ceremonia Dźwięku – praca wewnętrzna przy gongach, misach kryształowych i instrumentach archaicznych

Poznaj lepiej siebie, poczuj siebie w przepływie energii i świadomie nią zarządzaj. W ten sposób będziesz zgłębiać tajemnicę sensu Życia, którą jest Harmonia i Miłość.
Zapraszamy,

Karolina🌿 i Grzegorz🔥

Wolność wielowymiarowa

Spotkanie w Kręgu: WOLNOŚĆ WIELOWYMIAROWA. Era Wodnika. Energia Świecącego Słońca. Integracja. Kreacja.

Zapraszamy Was do kręgu w Sercu Wrocławia. Krąg będzie trzymany przez trójkę przyjaciół: Grzegorza, Krzysztofa i Karolinę.
Energia kręgu pozwala na wzajemne siebie wysłuchanie, zobaczenie i doświadczenie wspólnoty. Krąg bazuje na grupowej mądrości, wymianie oraz na energii wspólnoty. W poczuciu bezpieczeństwa istnieją warunki do poczucia siebie poprzez POŁĄCZENIE Z WŁASNYM SERCEM i wyrażenia swojego głębszego „ja”.

Na zakończenie kręgu dla Integracji procesu Grzegorz i Karolina poprowadzą Ceremonię Dźwięku na gongach, kryształowych misach i innych instrumentach.

Wolność zawodowa. Wolność osobista

WOLNOŚĆ ZAWODOWA
O wolności zawodowej i osobistej. Zarabiaj właściwe pieniądze robiąc to, co lubisz w poczuciu wolności osobistej, społecznej i duchowej.

JAK BĘDZIE WYGLĄDAĆ WARSZTAT?
Konwencja warsztatu opiera się o:

 • techniki świadomej pracy z energią
 • praktyka Qi gong i inne starożytne sztuki oddechu i pracy energetycznej w ciele jako doświadczanie łączenia energii Nieba i Ziemi
 • krąg bębnów szamańskich i Pieśni Nowej Ziemi* jako praktyka otwierania CZAKRY SERCA i GARDŁA oraz praktyka transu
 • malowanie mandali jako formy kreacji nowej ścieżki zawodowej
 • zagłębienie się w siebie i połączenie się ze swoim Sercem i poczucie Wolności i Lekkości przy dźwiękach gongów, mis kryształowych i innych instrumentów.

Rodzinny Krąg Bębnów i Pieśni

Rodzinny krąg bębnów i pieśni
Ceremonia dźwięku - gongi, kryształy i instrumenty archaiczne

Medycyną tego kręgu jest obecność ludzi bliskich naszemu Sercu. Dlatego zachęcamy do przybycia z całymi rodzinami, przyjaciółmi i bliskimi osobami. Połączymy się w uzdrawiającej mocy dźwięku we wspólnym śpiewie, graniu i tym co wybrzmiewa z duszy…

CZĘŚĆ 1

🔥KRĄG BĘBNÓW i PIEŚNI NOWEJ ZIEMI🌿 Bez znaczenia jest czy graliście wcześniej na bębnie, czy też macie ogromne doświadczenie w grze na instrumentach perkusyjnych, teraz macie okazję uczestniczyć aktywnie w procesie i wejść w stan zwany transem. Można doświadczyć stanu zwanego obserwatorem lub świadkiem, czyli takiego, w którym, część naszej osobowości podróżuje przy jednoczesnym zachowaniu świadomości.
Grę na bębnach będziemy łączyć z Pieśniami Nowej Ziemi. Są to wysoko wibracyjne utwory o prostej, powtarzającej się formie. Ich treści są w języku polskim a przekaz pochodzi z Mądrości i Czułości Serca i harmonijnej relacji z Wszechświatem.

CZĘŚĆ 2

Dla integracji procesu poprowadzimy Was przez CEREMONIĘ DŹWIĘKU przy wibracjach
✨️ mis kryształowych
✨️ mis tybetańskich
✨️ harfy kryształowej
✨️ gongów Jowisz, Fen, Tam-tam, inne
✨️ głosów Iny i Grzegorza
✨️ bębnów szamańskich
✨️ fletów indiańskich
✨️ shruti box
✨️ wielu rodzajów dzwonków
oraz innych instrumentów archaicznych, także tych w stroju 432 Hz.

Ceremonia odbędzie się w energii wysoko wibracyjnych dźwięków, dzięki którym Twoje emocje zostaną ukojone a ciało zrelaksowane. Podczas ceremonii nawiążesz relację ze swoim Sercem. Dzięki tym procesom zintegrują się ✨️ Ciało ✨️ Umysł ✨️ Dusza ✨️ i dostroją się do wibracji 432 Hz – wibracji uzdrawiającej miłości.

Zapraszamy osoby w każdym wieku!