Medycyna Chińska

Holistyczny masaż relaksacyjno-terapeutyczny Tui-Na

Tui Na to tradycyjna forma masażu leczniczego stosowana w Chinach już ok. 2 tysiące lat p.n.e. w celach profilaktycznych i leczniczych.

Znaczenie chińskiej nazwy Tui Na to: TUI – pchać; natomiast NA – ciągnąć. Masaż polega na stosowaniu połączenia mobilizacji stawów, rozciągania, masażu mięśni oraz stymulacji punktów akupresurowych. Poprzez rozproszenie zastojów energii Qi, bądź poprzez odżywienie jej niedoborów, przywraca harmonijne krążenie Qi w ciele oraz detoksykuje organizm.

Zabieg Tui Na nie koncentruje się jedynie na uśmierzaniu skutków choroby (symptomów), lecz przede wszystkim na wyeliminowaniu jej przyczyn. Osoba masowana pozostaje w luźnym ubraniu. Masowane są punkty energetyczne na całym ciele, przebiegające wzdłuż tzw. meridianów, czyli kanałów energetycznych. Siła nacisku zależy do wrażliwości danej osoby na ból i jest dostosowywana do jej potrzeb.

Masaż Tui-Na rozluźnia, łagodzi bóle głowy i pleców, zmniejsza napięcie mięśni w barkach, szyi i karku reguluje funkcjonowanie układu nerwowego, krwionośnego, układu krążenia i układów hormonalnych, dzięki czemu pomaga osobom żyjącym w stresie, mającym problemy ze snem, doświadczających dolegliwości związanych z menopauzą.

Dla uzyskania najlepszego efektu masaż Tui-Na powinien odbywać się regularnie raz w tygodniu, optymalna ilość zabiegów to cykl przynajmniej 5 zabiegów.

masaż tuina

Zabiegi Tradycyjnej Medycyny Chińskiej

Skorzystaj z mojej wiedzy!