oczyszczanie wątroby sokiem grejpfrutowym

OCZYSZCZANIE WĄTROBY WG HULDY CLARK

Wiosna już w pełni, a za mną trzy procesy OCZYSZCZANIA WĄTROBY wg dr Huldy Clark 🍃 Polecam tę terapię, bo pozwala w szybki sposób (1,5 dnia!) oczyścić woreczek żółciowy z zalegających kamieni, co wzmacnia funkcjonowanie Wątroby i Pęcherzyka Żółciowego. Oba te narządy należą wg Medycyny Chińskiej do elementu Drzewa 🌳Oznacza to, że są one wyjątkowo aktywne na wiosnę, toteż i ten czas służy ich regeneracji. Dobrze służy im zielony pokarm (warzywa i kiełki), bo element Drzewa to kolor zielony. Wątroba odpowiada za harmonijny przepływ energii Qi w ciele (czyli naszej życiowe energii), oczyszczanie krwi oraz giętkość ścięgien i odżywienie mięśni. Człowiekowi bez blokad i napięć w ciele, o czystym umyśle i łagodnym trawieniu od razu więcej chce się żyć :) Lepiej się śpi, a zwykle irytujące zdarzenia odbiera się łagodniej. Zachęta dobra?

OCZYSZCZANIE WĄTROBY WG HULDY CLARK

KIEDY ZROBIĆ OCZYSZCZANIE?

Na wiosnę, najlepiej gdy księżyc maleje (malejący księżyc zawsze służy oczyszczaniu, pozbywaniu się nadmiarów), jednak nie częściej niż co dwa tygodnie. Optymalnie więc raz w miesiącu po pełni. Kolejna pełnia wypada 7 maja.

JAK SIĘ PRZYGOTOWAĆ?

Około 3-7 dni wcześniej pić duże ilości soku jabłkowego i jeść jabłka. Można także przyjmować zioła chińskie Li dan pian (działają rozpuszczająco na złogi w pęcherzyku żółciowym) – są dostępne w sklepach zielarskich i do zakupu przez Internet. Należy ograniczać mięso i tłuste pokarmy.

JAK PRZEBIEGA PROCES?

🍃Od rana do godziny 14.00 jemy tylko węglowodany (bez białek i tłuszczy), np. owsianka, ryż z jabłkami, zupa warzywna i dużo pijemy!

🍃 Od 14.00 post.

🍃O 18.00 pijemy pierwszą porcję soli gorzkiej dostępnej w aptece (łyżka na niepełną szklankę wody).

🍃 O 20.00 powtórka porcji soli gorzkiej.

🍃 Przed 22.00 przygotowujemy sobie słoik i wlewamy do niego pół szklanki oliwy (polecam łagodną w smaku) i nieco ponad pół szklanki soku ze świeżo wyciskanych grejpfrutów (1,5-2 owoce). Całość wytrząsamy w słoiku i o godz. 22.00 wypijamy szejk przez słomkę (nie ma wtedy odruchu wymiotnego :) ) Od razu kładziemy się do łóżka i idziemy spać.

🍃 O godzinie 6.00 – o ile wcześniej nie obudzi nas potrzeba porannej toalety – wstajemy i pijemy trzecią porcję soli gorzkiej; najpóźniej tu zaczyna się okupowanie toalety ;) warto poprzyglądać się co z nas wychodzi. Kamienie są najczęściej koloru zielonego, ale mogą być też żółte i brązowe. Zamiast kamieni mogą być wydalane złogi o bardziej miękkiej konsystencji.

🍃 O godzinie 8.00 ostatnia (uff!) porcja soli gorzkiej.

🍃Polecam zrobić lewatywę (woda/woda z cytryną/ woda z rumiankiem) po wypiciu czwartej szklanki soli. Proces przebiega sprawniej, a biegunka nie trwa aż do wieczora.

🍃 Około 10.00 można napić się już soku, zaraz potem zjeść lekkie śniadanie. I potem funkcjonujemy już normalnie, starając się zachować w miarę lekką dietę do końca dnia, bo jelita są podrażnione.

🍃Przez co najmniej 2 tygodnie przyjmujemy probiotyk, najlepiej Micoflor 130 (dość drogi) lub SanProbi Superformuła (kupuję przez Internet bo dużo taniej).

GRATULUJĘ! Nie było to przyjemne, ale nasza wątroba nam się odwdzięczy!

U mnie cera poprawiła się o 50 procent . Proces warto powtórzyć. Jak nie za miesiąc, to za jakiś czas, byle przy malejącym księżycu. Powodzenia :)

P.S. Ważne dla osób ze zdiagnozowanymi dużymi (powyżej 1,5 cm) kamieniami żółciowymi: najpierw stosujcie kurację rozpuszczającą złogi. Dopiero gdy kamienie zmiękną i zmniejszą się, można je bezpiecznie usunąć stosując powyższą metodę. Podaję link do źródła.

Podobne wpisy