oczyszczanie wątroby na jabłkach

OCZYSZCZANIE WĄTROBY WG PAULA PITCHFORDA

Wiosna to najlepszy czas na OCZYSZCZANIE WĄTROBY i pęcherzyka żółciowego 🍃 Oba te narządy należą wg Medycyny Chińskiej do elementu Drzewa 🌳 Oznacza to, że są one wyjątkowo aktywne na wiosnę, toteż i ten czas służy ich regeneracji. Dobrze służy im zielony pokarm (warzywa i kiełki), bo element Drzewa to kolor zielony. Wątroba odpowiada za harmonijny przepływ energii Qi w ciele (czyli naszej życiowe energii), oczyszczanie krwi oraz giętkość ścięgien i odżywienie mięśni. Człowiekowi bez blokad i napięć w ciele, o czystym umyśle i łagodnym trawieniu od razu więcej chce się żyć :) Lepiej się śpi, a zwykle irytujące zdarzenia odbiera się łagodniej. Zachęta dobra? ;)

W zeszłym roku oczyszczałam wątrobę i pęcherzyk metodą dr Huldy Clark, którą opisałam tutaj. W tym roku na oczyszczenie wątroby i pęcherzyka wybrałam metodę, którą opisał mój ulubiony autor łączący medycynę chińska z medycyna zachodnią – dr Paul Pitchford.

Nazwałam ją „wersją light”, bo wg mnie jest mniej wymagająca, a wcale nie mniej skuteczna od propozycji dr Clark. Jednak z relacji moich pacjentów nie u każdego proces przebiegł prawidłowo (nie u każdego nastąpiło poranne wypróżnienie z kamieniami żółciowymi). Dlatego niniejszy sposób proponuję osobom, które nie są tzw. “typami wątrobowymi” oraz są już po co najmniej kilku oczyszczaniach wątroby wg Huldy Clark (oczyszczanie zeszłoroczne też się liczy ;)

Oto ona – wersja oczyszczania wątroby “na jabłkach” 🍏🍎

KIEDY ZROBIĆ OCZYSZCZANIE?

Na wiosnę, najlepiej gdy księżyc maleje (malejący księżyc zawsze służy oczyszczaniu, pozbywaniu się nadmiarów), jednak nie częściej niż co dwa tygodnie. Optymalnie więc raz w miesiącu po pełni. Kolejna pełnia wypada 27 kwietnia. JAK SIĘ PRZYGOTOWAĆ? Około 3-7 dni wcześniej dobrze jest pić sok jabłkowy i jeść jabłka. Można także przyjmować zioła chińskie Li dan pian (działają rozpuszczająco na złogi w pęcherzyku żółciowym) – są dostępne w sklepach zielarskich i można je również zakupić przez Internet. Należy ograniczać mięso, tłuste pokarmy, nabiał i jajka.

JAK PRZEBIEGA PROCES?

🌿Od rana jemy TYLKO jabłka! Najlepiej ekologiczne, ile tylko mamy ochotę, ale co najmniej 4 lub 5. Najskuteczniejsze wydają się być zielone jabłka 🍏ale chociaż wszelkie ich gatunki pomagają rozmiękczyć kamienie.

🌿Można także przyjmować wodę (polecam ciepłą), wszelkie herbatki ziołowe i sok jabłkowy.

🌿Ważne jest, aby zjedzone jabłka były do wieczora porządnie strawione. Jeśli zatem masz słabszy układ pokarmowy, dla którego trawienie jabłek popołudniu jest trudniejsze, zjedz ostatnie jabłko ok godziny 15-16.00 a potem już tylko pij.

🌿Przed położeniem się spać ogrzej do temperatury ciała pół szklanki oliwy z pierwszego tłoczenia i wymieszaj ją w słoiku (jak szejk) ze świeżo wyciśniętym sokiem z cytryny lub grejpfruta (może być pół na pół).

🌿Powoli, małymi łykami, najlepiej przez słomkę, wypij całą mieszankę, po czym NATYCHMIAST połóż się do łóżka na PRAWYM BOKU, najlepiej z podkurczoną prawą nogą. Postaraj się zasnąć :)

🌿Rano wszystkie kamienie powinny zostać wydalone ze stolcem. Warto poprzyglądać się co z nas wychodzi. Kamienie są najczęściej koloru zielonego, ale mogą być też żółte i brązowe. Zamiast kamieni mogą być wydalane złogi o bardziej miękkiej konsystencji.

🌿Okupowanie toalety może trwać do kilku godzin ;) dlatego po wypróżnieniu polecam zrobić lewatywę (woda/woda z cytryną/ woda z rumiankiem). Proces oczyszczania przebiega sprawniej a biegunka nie trwa aż o wieczora.

🌿W zasadzie od rana można zjeść lekkie śniadanie i już funkcjonuje się normalnie. Osłabienie jest normalną reakcją, więc dobrze jest zachować w miarę lekką dietę i łagodność dla siebie.

🌿Przez co najmniej 2 tygodnie przyjmujemy probiotyk, najlepiej Micoflor 130 (dość drogi) lub SanProbi Superformuła (kupuję przez Internet, bo dużo taniej).

GRATULUJĘ! Nie było to najprzyjemniejsze, ale nasza wątroba nam się odwdzięczy 💚U mnie panuje jeszcze większy spokój 🤍

Proces warto powtórzyć. Pamiętajmy, że najlepsze efekty osiągamy na wiosnę i przy malejącym księżycu. Powodzenia! :)

P.S. Ważne dla osób ze zdiagnozowanymi dużymi (powyżej 1,5 cm) kamieniami żółciowymi: najpierw stosujcie kurację rozpuszczającą złogi ziołami Li Dan Pian. Dopiero, gdy kamienie zmiękną i zmniejszą się, można je bezpiecznie usunąć stosując powyższą metodę.

Podobne wpisy